VIP

Vitet “fluturojnë”, kështu dukej Vesa dikur

Bëhet fjalë për këngëtaren Vesa Luma e cila në repertorin e saj numëron disa hite, shkruan lajmi.net. Që nga lindja e djalit, këngëtaren nuk e kemi parë shumë aktive me projekte muzikore, ngase kujdeset vazhdimisht për rritjen e tij. Në llogarinë e saj në Instagram, Vesa ka publikuar një video përmes së cilës është kthyer 11 vite prapa në kohë. “Fluturojne vitet 🙈 #2007”, ka shkruar ajo mbi videon në të cilën shihet duke kënduar “Jemi dhe s’jemi”

Burri në krahët e të cilit u pa Bleona, është i martuar dhe ka fëmijë

Edhe pse jeton larg Shqipërisë, Bleona mbetet kryefjala e mediave shqiptare, e superkomentuar si për jetën private, si për karrierën, jetën e saj luksoze etj.
Së fundmi pas një fotoje me pronarin e “Moncler” Remo Ruffinin u përhapën lajme se këngëtarja ka nisur një lidhje dashurie me të. Por në fakt si qëndron e vërteta? Në natën e ndërrimit të viteve Bleona ishte e ftuar në shtëpinë e Ruffinit si mikeshë ku mbajti një koncert që i mahniti të gjithë që nga kostumi e deri tek performanca me koreografinë e Etienne Russo. Nga burime të Xing.al mësohet se në festë ishin të ftuar 300 veta, 72 prej të cilëve ishin miliarderë. Ndër emrat më të njohur ishin Andrey Menichenko një prej 100 njerëzve më të pasur në botë, familja Elkann e Ferrarit, Sara Battaglia, Giovana Battaglia, Eva Cavalli etj Sa i përket lajmeve se Bleona ka nisur një lidhje dashurie me Ruffinin, kjo nuk është aspak e vërtet pasi pronari i “Moncler” pasuria e të cilit shkon në 2.3 bilionë dollarë, është i martuar dhe ka 2 fëmijë. 56-vjeçari është i martuar me Francesca Ruffinin me të cilën Bleona ka postuar shpeshherë foto. Në after-party Bleona doli me një peshqir me perla të stiluar nga Eva Cavalli duke i kthyer të gjithë sytë nga vetja. 72289-640-0-5a522e96737ea 72306-640-0-5a522eccd5370 72297-640-0-5a522ebfd8b96  
Dua Lipa është një ndër këngëtaret më të suksesshme shqiptare në rrafshin ndërkombëtar. Krahas këngëve që po sjell, ajo ka paralajmëruar se këtë vit do të publikojë albumin e dytë, për të cilin ka shkuar të punojë në Xhamajka. Pos kësaj, bukuroshja ka bërë të ditur se gjatë muajit maj sërish do të jetë para publikut polak.     Kështu së paku ka bërë të ditur vetë Dua përmes llogarisë personale në Facebook. “Polonia, shihemi në qershor”, ka shkruar Lipa në Facebook gjersa kujtojmë se vitin e kaluar ka marrë pjesë në festivalin e Varshavës.

Me këtë foto e nis ditën Xhensila Myrtezaj

Këngëtarja Xhensila Myrtezaj është një emër shumë i dashur për publikun.
Njihet për bukurinë natyrale, për të cilën shumë shpesh merr komplimente, shkruan lajmi.net. Ditën e sotme, që është ditë vikendi dhe çdonjëri e kalon në vende në mënyra të ndyrshme, Xhensila e nisi më ndryshe. Ajo publikoi një fotografi në të cilën u shfaq e grimosur ku dukej për mrekulli dhe pranoi komente pozitive nga ndjekësit. Kujtojmë që projekti i fundit nga Xhensila është “Çelësi i zemrës”, këngë të cilën ia ka dedikuar bashkëshortit të saj, Bes Kallaku, e të cilën këngë e solli të vizualizuar me videoklip.
 

Khloe tregon barkun e rrumbullakët, zbulon një sekret për shtatzëninë

Khloe Kardashian ka treguar se Keeping Up With The Kardashians e kishte zbuluar se ajo ishte shtatzënë, përpara familjes së saj të famshme. Ylli 33 vjeçar që është në muajin e gjashtë të shtatzënisë, në pritje të fëmijës së parë me të dashurin 26 vjeçarin Tristan Thompson, e ka bërë këtë deklarim gjatë emisionit Jimmy Kimmel Live, përcjell Bota sot. “Isha e përzier dhe nuk ndihesha mirë. Tristan duhej të largohej nga vendi dhe unë bëra testin e shtatzënisë. Unë bërtita, ishte e çuditshme dhe surealiste”, tha ajo. Ndërsa në fotot e publikuara ajo është shfaqur tejet seksi, pa humbur linjat trupore për mrekulli. Image

Mike Tyson bëhet prodhues “Marijuane”

Mike Tyson nuk resht se cudituri.Ish-kampioni i botes ne boks ka vendosur te prodhoje marijuan ne Kaliforni.Prej 1 janarit ne kete vend substanca narkotike u be e ligjshme,per qellime rekrative fale nje referendumi. Dhe Mike uk humbi kohe, vendosi ta hap nje ferme reth 16 hektare,ne Death Valley,parashikohet te ndertohet edhe nje shkolle,ku kultivuesit do te mesojne se si ta marrin maksimumin nga prodhimi. 29 shtete e SHBA e kane te lejueshme perdorimin e marijuanes per arsye mjekeesore dhe ne shtate prej tyre per perdorim rekreativ

Personazhi i vitit 2017: LEDRI VULA

Ledri Vula zgjidhet si Personazhi i vitit 2017 nga Prive e Klan Kososves. Per repistin ka qene nje vit shum i suksseshem duke pasur hitet ne veren qe lam pas si dhe kengen solo dhe bashkupunime me artist te ndryshem. Ai se fundmi here lansoi muziken e tij te fundit Janari e cila u publiku menjeheer pas ndrimit te motmoteve. "Kenga po hec mir tha"-tha Ledri,gjithashtu ai permendendi edhe suksesin e muzikes Shtrej qe e lansuan disa dite me par se bashku me Gjiko dhe Lumi B.

Capital T vjen me nje muzik te re nga albumi i tj WINNTER.

Kengetari shum i njohur i estrades shqiptare Trim Ademi ose i njohuri per publikun si Capital T vjenn me nje kenget te re nga pjesa e albumit te tij Winnter. Muzika titullohet "Kujna Pi Han" dhe producent i muzikes eshte studio ONIMA. Gjtihashtu mund te themi se vitin 2017 oer Trimin ka qen shum i sukseshem ku ai pati 5 kengen ne Top 25 hitet e veres.