Vrasja e Almir Aliut, shtyhet seanca, fjalët përfundimtare më 23 janar

Uncategorized

Vrasja e Almir Aliut, shtyhet seanca, fjalët përfundimtare më 23 janar

Ashtu sic kishin njoftuar paraprakisht gjykatwn, në seancë nuk kanë mundur të vijnë dy të akuzuarit Sami Demiri dhe Abdulla Aliu, që gjenden privatisht jashtë Maqedonisë. Fjalët përfundimtare kanë mbetur të dëgjohen më 23 janar, nëse nuk ka ndonjë shtyrje të re.
I akuzuar për vrasjen e 4 vjeçarit, është Boban Iliq, i cili tashmë ka pranuar  veprën për të cilën akuzohet madje ëhstë shprehur edhe si shumë I penduar. Familjarët e Almirit kërkojnë dënim maksimal për Boban Iliqin, i cili më 25 qershor të vitit 2016, pas një zënke banale për radhën në spitalin e Kumanovës, me makinën e tij, u përplas pas tre anëtarëve të familjes Aliu, duke shtypur për vdekje vogëlushin 4 vjeçar që më pas ndërroi jetë në Klinikën e Shkupit.
Por Iliq vazhdon të këmbëngulë se është ndjerë i rrezikuar dhe nuk ka mundur të parandalojë përplasjen, në përpjeje për t’u larguar nga ata që e ndiqnin. Përvec tij, për këtë rast të akuzuar janë edhe Sedat Aliu, Sami Demiri dhe Abdulla Aliu, për vepër penale “Përdorim të dhunës”.
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*
*

Zhurma.net
Proudly powered by WordPress | Theme: NewsBD24 by aThemeArt.