SPORT

Barcelona fiton duelin me Liverpulin per Koutinjon.


Filip Kutinjo është edhe zyrtarisht një futbollist i Barcelonës. Marrëveshjen e cila pritej të nënshkruhej prej kohësh, e zyrtarizoi pak minuta më parë vetë klubi katalanas nëpërmjet një videoje në rrjetet sociale, duke bërë të ditur se lojtari kishte nënshkruar deri në vitin 2023. Livepupli i kishte dhënë zyrtarisht leje futbollistit të niste negociatat me katalanasit vetëm pak orë më parë, por ai u nis menjëherë drejt Spanjës për të kryer vizitat mjekësore dhe për të hedhur firmën në kontratën që e lidh me këtë klub për 5 vitet e ardhshme.Anglezët përfitojnë 120 milionë euro si pagesë transferimi dhe 40 milionë euro të tjera kalojnë në varësi të objektivave që do të arrijë Kutinjo dhe Barcelona gjatë këtyre viteve. Ndërkohë, katalanasit kanë mësuar nga gabimi me Nejmar dhe i kanë vendosur atij një klauzolë largimi prej 400 milionë eurosh në kontratë, që vështirë se do të paguhet nga ndonjë klub tjetër në Europë që synon t’u rrëmbejë futbollistin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*
*