SPORT

GSW mer kryerenditjen e tabelës në NBA.


Golden State Warriors sot ne oret e hereta te mengjesit me kohen ton u ndeshen me Houston Rockets ku kjo loje vendoste se kush mer renditjen ne tabele pas 12 javeve.
Loja perfundoi me rezultat 114-124 ne favorin e Golden Statetit ku realizuan fitoren e 30 ne kete sezone.
Nga te dyja skuadrat dalluan disa lojtar me paraqitjet e tyre,tek radhet e Houston me 31 pike u dallua Chris Paul,pastaj me 29 ishte Gerald Green ku ai pati gjithashtu edhe 8 3-pointera,dhe Gordon ishin i dalluar me 24 pike.


Ndersa ne anen e Golden Stetit me te dalluar ishin Stephen Curry me 29 Pike ku shenoi edhe 3 3-pointera si dhe Klay Thompson me 28 dhe gjithashtu edhe aj kishte 6 3-pointea,ndersa me nje triple-dabell u dallua edh Draymond Green ku shenoi 17 pike 14 kercime si dhe 10 asistime.
Vlen te ceket se ne kete ndeshje nuk luajten lojtare si James Harden dhe Kevin Durant.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*
*