SPORT

Perfundon seria e fitoreve e Man.City’t.


Manchester City son ne ndeshje me Crystal Palace si mysafir arit qe te siguroje vetem nje barazim ne minutat e fundit te ndeshje me ane te portierit Ederson Moraes i cili arit qe ta ndaloje penalltin ne min e 90 ku egzekututes i penalltis ishte mesfushori Luka Milivojevic.


Manchester City gjithashtu nuk ariti qe ta shfrytzoje gabimin e Man Utd qe ariti te mar veten nje barazim ne ndeshje n djeshme.Por nga ana tabelare Man City akoma kryeson me nje epersi prej 10 pikeve ndaj Chealsea dhe 14 ndaj Man.Utd.


Gjithashtu vlen te ceket se loja nuk shkoi mir ne favorine e te kalterteve per shkak se Gabrie Jesus dhe Kevin DeBryne u lenduan me demtime serioze.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*
*